top of page
EY%C3%9CP%20MERC%C4%B0MEK_edited.jpg

Kimdir?


 

1984 yılı Salihli/MANİSA doğumlu olan Eyüp Mercimek’in yayıncılık hayatı henüz ilkokul son sınıf öğrencisiyken yerel bir radyo istasyonunda çocuk programı sunuculuğuyla başlamış ve sonrasındaki yıllarda devam etmiştir.

2003 yılında üniversite eğitimi için geldiği Kocaeli’de profesyonel olarak radyo spikerliği-televizyon haber spikerliği-prodüksiyon amirliği görevlerinde yer almıştır.

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü başarıyla tamamlayan Eyüp MERCİMEK, 2013 yılına kadar Kocaeli radyo ve televizyonlarında görev almış, ardından 2014 yılında İstanbul'a giderek, Numberone Medya Grubu radyoları ve televizyonlarının prodüksiyon amirliği görevinde bulunmuştur.

2015 yılında Kocaeli'ye dönerek Cineses Seslendirme Ajansını kurmuş ve o tarihten itibaren seslendirmelerini Cineses'in profesyonel ses kayıt stüdyosunda gerçekleştirmektedir.

2017 -2023 yılları arası 6 sezon boyunca  Atv Müge Anlı'yla Tatlı Sert'in dış sesi olan Eyüp MERCİMEK, aktif olarak birçok ulusal ve uluslararası markanın  kurumsal sesi olarak ulusal radyo ve televizyon reklamları seslendirmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu olan Eyüp MERCİMEK, şirket içi eğitim filmleri ve kurumsal tanıtım filmleri de dahil olmak üzere seslendirme ve yayıncılık sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.

bottom of page